Linia Vimec Accessibility obejmuje wszystkie rozwiązania projektowane i realizowane przez Vimec z myślą o osobach o ograniczonej sprawności ruchowej, tak by zapewnić im niezależność i możliwość swobodnego przemieszczania się. Do gamy tych produktów należą:

  • Krzesełka schodowe: rozwiązania dla seniorów, pozwalające im zachować możliwość bezpiecznego poruszania się po domu, bez konieczności zmiany przyzwyczajeń.
  • Platformy przeznaczone do budynków usługowych i użyteczności publicznej: funkcjonują podobnie jak windy, mają ograniczoną, bezpieczną prędkość i doskonale się sprawdzają w restauracjach, szkołach, bankach, sklepach i biurowcach.
  • Steplift: platformy dźwigowe pozwalające pokonać niewielką różnicę poziomów, od kilku stopni do trzech metrów wysokości.
  • Platformy przyschodowe: platformy z podestem montowane wzdłuż schodów, stanowiące idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózku.  
  • Schodołazy: urządzenia obsługiwane przez odpowiednio przeszkoloną osobę towarzyszącą, kierującą schodołazem, którym przewożony jest użytkownik siedzący na wbudowanym krzesełku lub na wózku. Schodołazy umożliwiają pokonywanie barier architektonicznych zarówno w domach prywatnych jak i w budynkach użyteczności publicznej.

To urządzenia dopasowane do konkretnych potrzeb klientów, których oczekiwania stanowią priorytet dla pracowników Vimec, zawsze gotowych służyć wsparciem i pomocą w doborze jak najlepszego rozwiązania oraz oferujących optymalną obsługę posprzedażową.

Bogate doświadczenie firmy Vimec obejmuje 140.000 zrealizowanych projektów na całym świecie.

PLATFORMY PIONOWE

Vimec oferuje szeroki wybór platform pionowych wysokiego i niskiego podnoszenia, odpowiednich do instalacji w budynkach prywatnych i użyteczności publicznej (takich jak biura, urzędy, szkoły, sklepy, teatry itp.) – zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz tych obiektów. Platformy charakteryzują się zawsze estetycznym wykonaniem i ciekawym designem, są bezpieczne dla użytkowników i osób postronnych oraz proste w obsłudze. Z powodzeniem mozna je dopasować do każdego miejsca.

KRZESEŁKA SCHODOWE

Vimec oferuje kilka rodzajów krzesełek poruszających się wzdłuż biegów schodów oraz przeznaczonych do instalacji wewnątrz i na zewnątrz budynków. Są idealnym rozwiązaniem dla osób z ograniczoną sprawnościa ruchową, ktore chcą swobonie poruszać się między piętrami w domu. Krzesełka schodowe Vimec odpowiadają najwyższym standartom bepieczeństwa oraz są bardzo wygodne, nieskomplikowane w użyciu, a ich stylistyka pozwala na łatwe wpasowanie ich w wystrój każdego domu.

PLATFORMY SCHODOWE

Platformy schodowe Vimec występują w dwóch wersjach: platformy z torem prostym jeżdzące tylko nad jednym biegiem schodów oraz platformy z torem krzywoliniowym obsługujące więcej biegów schodowych oraz spoczników. Nadają się do likwidacji barier architektonicznych w domach prywatnych oraz budynkach uzyteczności publicznej.

SCHODOŁAZY

Vimec oferuje schodołazy do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich oraz dla osób, które mają kłopoty z chodzeniem po schodach i nie używają wózków. Schodołazy są bardzo dobrym rozwiązaniem dla indywidulanych użytkowników w ich domach, gdzie nie ma miejsca na instalację na stałe innych urządzeń, a także dlatego, że można je złożyć i zabrać ze sobą samochodem.

[uael-template id="8743"]