Solvatten:
woda pitna dzięki technologii solarnej

Ponad miliard ludzi na świecie nie ma dostępu do wody pitnej ani do elektryczności, co ma negatywny wpływ zarówno na zdrowie ludzi, jak i na środowisko, w którym żyją.

Jednak dzięki innowacyjnemu urządzeniu szwedzkiej fundacji Solvatten – oczyszczaczowi wody Sola – dostęp do wody pitnej dla wielu z nich nie stanowi już problemu.

Solar Water® to inteligentny, zrównoważony i łatwy w użyciu przenośny oczyszczacz wody, który robi wielką różnicę. Oczyszcza i podgrzewa wodę, wykorzystując energię słoneczną, umożliwiając osobom i rodzinom żyjącym w skrajnym ubóstwie dostęp do czystej i ciepłej wody.

Solvatten jest w stanie wyeliminować wszystkie czynniki chorobotwórcze z 10 litrów wody w ciągu 2 godzin, przy czym ilość światła słonecznego jest wystarczająca, aby spełnić wymagania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące najwyższego poziomu jakości wody pitnej. Przefiltrowana woda nadaje się do picia i gotowania, a także do celów domowych, higienicznych i sanitarnych. Choroby biegunkowe oraz infekcje oczu i skóry zostały znacznie ograniczone, dzięki czemu projekt Solvatten stał się ważnym czynnikiem wzmacniającym rodziny i społeczności oraz zapobiegającym chorobom zagrażającym życiu.

VIMEC I SOLVATTEN

Od zeszłego roku firma Vimec zaczęła wspierać tę fundację, ponieważ w pełni podzielamy jej wizję świata, w którym każdy może żyć godnie i zdrowo.  Dzięki wsparciu firm Vimec i Latour Group fundacja dostarczyła w ubiegłym roku 3288 urządzeń Solvatten i dotarła do około 18 000 osób, które żyją bez ciepłej, czystej wody w domu.

Solvatten wskazuje drogę do zrównoważonej przyszłości dla wszystkich i pozytywnie przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Torna su