PLATFORMA PRZYSCHODOWA V64

VIMEC-ACCESSIBILITY-POSITIVO-PANTONE.png

Platforma przyschodowa V64 o prostym torze jazdy, pozwalająca pokonywać bieg schodów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, jest bardzo wytrzymała (udźwig do 300 kg) i wyposażona w szereg rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo użytkownika i ewentualnej osoby towarzyszącej…

Platforma przyschodowa to urządzenie pozwalające osobom o obniżonej zdolności ruchowej lub niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich pokonywać schody a nawet kilka stopni, w sposób całkowicie bezpieczny.

Platforma przyschodowa V64 Vimec, o prostym torze jazdy, zapewniająca dostęp do budynków publicznych i prywatnych, stanowi rozwiązanie, którego coraz częściej poszukują osoby niepełnosprawne także na własny użytek, ponieważ nie tylko jest znane z niezawodności i bezpieczeństwa, ale też zajmuje mało miejsca i jest praktyczne w obsłudze.

Od 1980 roku Vimec projektuje i realizuje platformy przyschodowe – praktyczne i bezpieczne urządzenia, które możecie zauważyć w tysiącach miejsc, od stacji metra i dworców po urzędy, banki, sklepy i restauracje.

Konieczność pokonywania barier architektonicznych przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim oraz przez osoby z porażeniem lub paraliżem kończyn (paraplegia i tetraplegia).
Dzięki specjalnej kasecie wezwań ewentualna osoba towarzysząca może w prosty i bezpieczny sposób asystować osobie niepełnosprawnej w trakcie przejazdu.

WSZECHSTRONNA
Platforma przyschodowa o torze prostym V64 jest dostępna w trzech wariantach:
standard – model z niewielkim podestem (830×700 mm), przystosowany do instalacji przy schodach i spocznikach małych rozmiarów;
large – model z większym podestem (1030×770 mm), idealny dla wózków potrzebujących więcej miejsca;
extralarge – model z dużym podestem (1250×850 mm), spełniający wszelkie wymagania transportowe.

UNIWERSALNA
Montaż platformy przyschodowej V64 nie wymaga żadnych prac architektonicznych w obrębie istniejącej konstrukcji i nie wpływa negatywnie na styl i aranżację otoczenia.

NIEZAWODNA I WYTRZYMAŁA
Platforma przyschodowa V64 jest przystosowana do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku, dzięki rozwiązaniom, zapewniającym maksymalną wytrzymałość oraz optymalne osiągi nawet w trudnych warunkach klimatycznych.

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
V64 jest wyposażona w pilota, najnowocześniejsze czynne i bierne systemy bezpieczeństwa oraz wsuwane listwy ochronne redukujące zajmowaną powierzchnię, gdy urządzenie nie jest w ruchu.
Zapoznaj się z broszurą, aby dowiedzieć się więcej na temat platformy przyschodowej V64, stanowiącej awangardowy produkt w zakresie bezpieczeństwa użytkownika, niezawodności i wytrzymałości.
Tylko Vimec może poszczycić się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem oraz liczbą ponad 90.000 zaprojektowanych i zrealizowanych urządzeń.

Vimec is always close by thanks to a network of consultants and professionals in every Italian province: try out Vimec’s support service… click on the yellow box on the upper right.

The Vimec consultant: a resource at your complete disposal.

Thanks to the assistance of a professional Vimec consultant, you’ll be able to evaluate the specific requirements for overcoming your architectural barriers.

Vimec always gives maximum attention to the safety of the individual, with the aim of providing them with all the serenity, independence, and mobility they need. The assistance provided by the professional Vimec consultant is entirely free of charge, and with absolutely no commitment on your part. When you request a personal consultation, you’ll have the opportunity to freely ask your consultant about the benefits and available discounts.

 • Bezpieczna, niezawodna, wytrzymała
  Platforma przyschodowa V64 jest zgodna z wymogami Dyrektywy Europejskiej 2006/42/WE i posiada certyfikację IMQ. Systemy bezpieczeństwa zatrzymują urządzenie w razie zagrożenia. Maksymalny udźwig platformy wynosi 300 kg. Jest dostępna w wersji montażowej wewnątrz i na zewnątrz budynku, o stopniu ochrony IP55.

  Łatwość montażu
  Montaż platformy przyschodowej V64 zajmuje tylko kilka godzin. Po zamocowaniu prowadnicy, wystarczy umieścić korpus platformy na szynie i podłączyć zasilanie.

  Łatwość obsługi
  Praktyczna kaseta wezwań steruje wszystkimi funkcjami. V64 Vimec odbywa jazdę automatycznie: otwieranie i zamykanie barierek ochronnych, klapki najazdowej oraz platformy jest zautomatyzowane.

  Podest
  Podest jest wyłożony aluminium ze żłobieniem łezkowym, o właściwościach antypoślizgowych, przystosowanym do transportu osób w pozycji stojącej lub użytkowników na wózkach inwalidzkich; elektroniczno-mechaniczne składanie platformy jest automatyczne; urządzenie posiada zautomatyzowane, ruchome klapki po stronie wjazdu oraz zjazdu stanowiące zabezpieczenie podczas jazdy, jak również klapki najazdowe umożliwiające wjechanie na podest. Na zamówienie dostępna jest też ruchoma listwa boczna przy dłuższym boku platformy.

  Montaż
  Wewnątrz lub na zewnątrz budynku (na zamówienie dostarczamy okrycie z nieprzemakalnego materiału); prowadnica może być montowana po obu stronach schodów.

  Pokonywane nachylenie terenu
  Od 0° do 45°
  Stopień ochrony
  IP55 (opcjonalnie).
  Mocowanie prowadnicy
  Na pionowych wspornikach mocowanych na stopniach za pomocą kotw mechanicznych lub na ścianie pod warunkiem, że jest to ściana nośna.
  Przyciski sterowania
  W platformie: przyciski wjazdu i zjazdu włączane za pomocą dostarczanej fabrycznie kasety wezwań, posiadające zabezpieczenie przeciw przypadkowemu uderzeniu i działające na zasadzie stałego przycisku (urządzenie działa tylko wtedy, gdy użytkownik nacisnął i przytrzymuje stosowny przycisk), ponadto wyjmowany kluczyk aktywujący oraz awaryjny przycisk STOP. Na kondygnacjach: przyciski wezwań umieszczone na ścianie wraz z awaryjnym przyciskiem STOP, wyłącznikiem kluczykowym oraz funkcja wezwania i odesłania urządzenia na wybraną kondygnację (działają tylko w przypadku zamkniętej platformy. Funkcja “Postoju” oraz “Przygotowania do wejścia na platformę”).

  Gabaryty prowadnicy na schodach
  100 mm

  Gabaryty urządzenia przy dojeździe
  Zależnie od szerokości platformy i wymiarów stopni schodów.

  Minimalna szerokość schodów
  Zależnie od szerokości platformy, min. 895 mm.

  System napędu
  Zębatka z zębnikiem z hartowanej stali, załączanym bezpośrednio przez reduktor ślimakowy nawrotny.

  Silnik
  230 Vca, 550 W o wysokim momencie rozruchowym, wyposażony w hamulec elektromagnetyczny.

  Zasilanie elektryczne
  230 Vca 50/60 Hz jednofazowe, z uziemionym przewodnikiem (60 Hz dostępne tylko dla wersji z silnikiem o mocy 750 W).

  Prędkość nominalna
  0,07 m/s
  Sterowanie awaryjne
  Ręcznie, za pomocą gładkiego pokrętła.

  Udźwig
  Do 300 kg przy nachyleniu terenu poniżej lub równym 40°; do 250 kg przy nachyleniu terenu do 45°.

  Zabezpieczenia
  Automatyczne zatrzymanie urządzenia w przypadku wykrycia przeszkód na torze jazdy. Zabezpieczenie przeciwtnące (umieszczone na bokach korpusu oraz w ruchomych klapkach najazdowych przy podeście). Zabezpieczenie antyuderzeniowe (umieszczone na bokach korpusu oraz za w ruchomych klapkach najazdowych przy podeście). Zabezpieczenie antyzgnieceniowe (umieszczone na dole podestu oraz na dole korpusu urządzenia).

  Chwytacz
  Chwytacz mechaniczny o działaniu progresywnym, załączany bezpośrednio przez ogranicznik prędkości, wyposażony w mikroprzełącznik bezpieczeństwa o wymuszonym rozłączeniu, zapewniający odłączenie zasilania elektrycznego w silniku.

  Zgodność z Normami
  Zgodność z Rozporządzeniem Ministra nr 236/89 oraz z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

  Gwarancja
  Gwarancja na 12 miesięcy. 24 miesiące dla użytkowników.

REFERENCJE

Platformy Schodowe V64

Platforma przyschodowa V64 Vimec, o prostym torze jazdy, zapewniająca dostęp do budynków publicznych i prywatnych, stanowi rozwiązanie, którego coraz częściej poszukują osoby niepełnosprawne także na

Czytaj dalej »

VIMEC'S OTHER STAIRLIFTS

All the devices and solutions for your home
[uael-template id="8743"]